Mermer Cilalama

  Temizlik Hizmetleri

  Mermer Cilalama Şirketi olarak temizliğin yanında estetik kaygılarla yaptırılan mermer cilalama işlemlerini İstanbul genelinde ve tüm Türkiye’de 7/24 olarak sürdürmekteyiz. Otel, hastane, villa, fabrika, ofis, restoran, mağaza gibi her türlü mekanda mermer silimi, bakımı ve cilalanması işini Karcher cila makinaları ve Ecolab cila kimyasalları ile yapmaktayız.

  100 m2 ve üzeri alanlarda ÜCRETSİZ DEMO hizmetimiz bulunmaktadır. Daha önce yapmış olduğumuz mermer cilalama referanslarımızı bizden talep edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bize e-posta ve telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

  MERMER CİLALAMA NASIL YAPILIR?

  Mermer cilalamada kategorik olarak kristalize ve polimerize cila olmak üzere iki yöntem kullanılmaktadır. Genellikle kristalize cila çok sert yüzeyler için, polimerize ise biraz daha yumuşak zeminler için tercih edilmektedir.

  Kristalize Cila

  İlk yöntem, zemininizin dayanıklılığını ve parlaklığını size daha çok hissettirir. Bu ilk yöntem mermer,  traverten vb. gibi kalsiyum karbonat içeren el değmemiş taşlara uygulanan kristalize cilalama yöntemidir.

  Kristalize Cila

  Kristalize cilalama yönetemi, yapılışı bakımından zor ve uğraş gerektiren bir yöntemdir. Ortalama cila ömrü kullanıma göre değişim göstermektedir ve evlerde 2 yıl,  işyerlerinde 1 yıldır. Fakat bu yöntimi uyguladığınız zaman zemininizin bakımı da daha kolay olacaktır.

  Polimerize Cila

  İkinci yöntem ise polimer bazlı cilalarla uygulanan yöntemdir. Polimer cila kendi kendine parladığı için herkes tarafından yapılabilen cilalardır. Dayanıklılığı yani ömrü kristalize yöntemine oranla daha azdır.

  polimerize cilalama

  Fakat özellikle PVC, linoleum ve marley zeminlerde kullanılabilen  tek cilalama yöntemidir. En iyi sonucun alınması için 3 defa kurutularak tekrar cila sürülmesi gerekmektedir.   Bu her iki tip cila da uygulandığı zemine kayganlığını kaybettirirler. Çok fazla insan sirkülasyonunun olmadığı yerlerde 3 seneye kadar dayanıklılık gösterebilmektedir.

  Anahtar Kelimeler: Yeşil Temizlik mermer silimi, traventen cilalama, granit cilalama ve temizleme, mermer bakımı, doğaltaş silim ve parlatma kelimeleriyle bize internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Yorum(2)

  1. Cevapla
   comment Zeynep Gül Enediyor

   Merhaba,
   Kemerburgaz daki evim için traverten temizlik ve cila işi için fiyat rica ediyorum.Komşumuzun balkonu da yapılacak.Toplam 3-40 m2 bir alan..Bahçe balkon hepsi dışarıda..Evin içinde yapılacak bir iş yok.
   Teşekkürler

   • Cevapla
    comment Ahmet Yükseldiyor

    merhaba
    traverten değil sadece mermer cilalama konusunda hizmet veriyoruz.

  Yorum yap