Sık Sorulan Sorular

S.S.S

Sık Sorulan Sorular

Temizlik Sözleşmesi Yapıyor Muyuz?

Meskeninize temizliğe gelmeden önce mahkeme kağıdını andıran sayfalarca sözleşme metni okutmaktansa siz değerli müşterilerimiz için renkli ve anlaşılabilir bir “temizlik hizmet şartları” dosyası hazırladık. Buradan inceleyebilirsiniz.

Memnun Kalacak Mıyım?

Temizlik sektöründe sunulacak hizmetin mümkün olduğunca somut hale getirilmesi gerekmektedir. Yeşil Temizlik Şirketi olarak yapacaklarımızı ve yapamayacaklarımızı yukarıda kalem kalem sayarak, fiyatları da ekleyerek müşterinin sonradan bilgisi dahili olmadığı bir durumla karşılaşmamasını temenni ediyoruz. Bizim için önemli olan problemlerle karşılaşıp sonradan müşteriye bahane uydurmak yerine daha olay patlak vermeden gereken tedbirleri almaktır.

Personel : Yeşil Temizlik olarak firmamızın prestijine zarar vermemek için personel seçerken son derece hassas davranılmaktadır. Bünyemizde yabancı uyruklu kaçak işçi çalışmamaktadır. Düzenli iş kıyafetleriyle evinizde temizlik yapılmaktadır.
Eğitim: Çalışan personellerimiz,  hangi kimyasalın ve makinanın nerede nasıl kullanılacağı hakkında verdiğimiz eğitimlerle teorik ve pratik tecrübeye sahiptir.
Zaman: Sizlere zamanında hizmet verebilmek için filomuzda navigasyon cihazlı 4 araç bulunmaktadır, işin akşam geç vakitlerde bitmemesi için evin büyüklüğüne göre personel gönderilmektedir.
Maliyet unsuru: Müşteri kazanmak elbette önemlidir, ancak sadece müşteri kazanmak amacıyla maliyetine iş yapmanın her iki tarafa faydadan çok zarar vereceği düşüncesindeyiz.
Makina parkuru: Hizmette herhangi bir kusur yaşanmaması için Alman markası Karcher, İtalyan markası Lavor  ile yedekleri de bulundurarak hizmet veriyoruz.

Yeşil Temizlik Şirketi’nin Kullandığı Temizlik Malzemeleri Nelerdir?

Yoğun talep üzerine firmamızda kullanılan malzeme envanterimizi siz değerli müşterilerimizin dikkatine sunuyoruz.

yeşil-temizlik-sirketi-malzeme-listesi

Ödemeyi Bankadan Mı Elden Mi Yapmalıyım?

Ödemeyi iş bitiminde müşteri memnuniyet formunu olumlu şekilde doldurduktan sonra personelimize nakit olarak veya hesap numaramıza havale / eft yoluyla yapabilirsiniz.

%100 Müşteri Memnuniyet Garantisi Nedir?

Ödemeler, müşteri memnuniyeti formu olumlu şekilde doldurulup imzalandıktan sonra tahsil edilmektedir. Dolayısıyla temizlik yapılırken değil ama evi teslim alırken kontrol amacıyla orada bulunmanız gerekmektedir. Erken bitirip kaçma gibi bir durum firmamızda söz konusu değildir. Olur da herhangi bir sorun olsa bile endişe etmenize gerek yok, firmamıza telefon ederseniz memnun kalmanız için elimizden geleni yapacağımızdan şüpheniz olmasın.

Buhar Makinası Hakkında Bilgi Verebilir Misiniz?

Perakende marketlerde satılan ev tipi buhar makinalarının çoğu 1.5 basınçta olduğu için kendisinden bekleneni verememektedir. Kullanılan buhar makinalarının leke çıkarma özelliği bulunmalıdır, bu yüzden temizlik firmalarının kullandığı buhar makinalarında en az 3 bar biriminde basınç değeri bulunmalıdır. Yeşil Temizlik olarak Karcher SC-1020 model buhar makinası kullanmaktayız. Buhar makinasını;

  • Pencerelerde bez girmeyen çerçevelerinin menteşe ve oluklarında
  • Fayans aralarının (derz) parlatılmasında
  • Mutfaktaki tezgah, dolap, fırın ve ocaklardaki yağların çözülmesinde
  • Kapı, parke ve mobilyalardaki boyaların zarar vermeden seyreltilmesinde
  • Priz ve havalandırma üniteleri gibi zor ulaşılan alanlarda
  • Kazıma jiletinin zarar verebileceği hassas alanlarda kullanmaktayız. Buhar makinasını duvarlarda çok su akıttığı için kullanmıyoruz.

Önemli Not: Her ne kadar çok faydasını görsek de sadece buhar makinası merakı sebebiyle evinize ekip çağırmamanızı tavsiye ederiz.