Otel Temizliği

Eylül 1, 2021 by 

otel temizliği şirketi

 

Özellikle son 10 yılda Arap, İngiliz ve Rus turistlerin sayısının artmasıyla beraber İstanbul’daki otellerin doluluk oranları %90lara ulaşmakta, bu nedenle oda değişim saatlerinin kısa olmasından dolayı oda temizliği şu şekilde yapılmaktadır:

 1. Odadaki çarşaf, nevresim takımı ve yastıkların beyaz hijyen poşetlerine alınarak oda numarasıyla beraber paketlenip alınması ve yatakların mevsime uygun olarak yaz ve kışa göre ayarlanması
 2. Yataklarda bulunan sıvı akıntıların temizlenmesi için buhar ve vakum makinelerinin kullanılarak bir sonraki müşteriye rahat ve huzurlu bir şekilde dinleneceği yeni nevresim takımlarının açılması
 3. Battaniye ve yorganların değiştirilmesi
 4. Özellikle mini-bar, kumanda ve tuvaletlerin özel hijyen malzemeleri ile temizlenerek müşteriye hazır edilmesi
 5. Bunların yanında masa, sandalye ve kapıların açılarak havalandırma yapılması
 6. Müşteriye hijyenik ortam sağlandıktan sonra lobi, ön banko, yemekhane, toplantı salonu, dinlenme salonları gibi yerlerin yüzeylerinin her 8 saatte bir temizlenmesi gerektiği
 7. Bunları yapacak personellerin sağlık bakanlığı tarafından oteller için tebliğ edilen standartlarda yapılması önem arzetmektedir.

Yeşil Temizlik olarak Türkiye’deki otellerin ihtiyaçlarına yönelik olan hizmetlerimizle faaliyet göstermekteyiz. TSE, Sağlık Bakanlığı ve TUROB tarafından yayınlaran tebliğe göre yüksekte çalışma ruhsatına sahip personellerimiz ve otelcilik meslek lisesi mezunu yetkin temizlik çalışanları ile siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Hizmetlerimiz

Otel Genel Temizliği

Otelde yoğun insan sirkülasyonu yaşandığı için temizlik sorunu yanında hijyen problemi de ortaya çıkmaktadır. Özellikle otellerde dünyanın dört bir yanından gelen insanlar sebebiyle salgın hastalıklarla mücadele noktasında dezenfeksiyon yoluyla hijyen ayrı bir önem kazanmaktadır.
Otel Periyodik Temizlik

Müşterilerin otelden ayrılmasını takiben yapılması gereken yarı zamanlı temizlik personelleri sayesinde size zaman ve maliyet avantajları sağlıyoruz.
Otel Koltuk Yıkama

Koltuklar sanıldığı gibi sadece silinmeyle temizlenmez, sadece yüzeyindeki toz ve kirler alınmış olur. Bilinmelidir ki koltukların içerisinde insan derilerini besin olarak kullanan miteler sadece antibakteriyel ürünlerle temizlenmektedir.

Bu hizmetlerimizin dışında ayrıca oteller için

 • Otel Halıfleks Yıkama
 • Otel Yatak Yıkama
 • Otel Mermer Cilalama
 • Otel Temizlik Personeli Temini
 • İnşaat Sonrası Otel Temizliği
 • Tadilat Sonrası Otel Temizliği
 • Yangın Sonrası Otel Temizliği
 • Otellerin cam temizliği
 • Otellerin dış cephe temizliği

gibi hizmetlerimiz bulunmaktadır. Siz de referanslı kurumsal bir temizlik firması arıyorsanız, lütfen bizimle irtibat kurunuz.

Yorumlar (6)

 • orkan

  Haziran 5, 2017 - 12:55 pm

  selamlar çok güzel

 • orkan

  Haziran 5, 2017 - 12:55 pm

  selamlar çok güzel

 • Ali

  Mart 12, 2018 - 1:25 am

  Otel temizliği konusunu çok güzel işlemişsiniz, tebrik ederim. Kolay gelsin.

 • Ali

  Mart 12, 2018 - 1:25 am

  Otel temizliği konusunu çok güzel işlemişsiniz, tebrik ederim. Kolay gelsin.

Yorum Yap

Yeşil Temizlik Hakkında

2012 yılında kurulan Yeşil Temizlik Firması İstanbul’da pek çok kurumsal ve bireysel müşteriye ofis, villa, inşaat, fabrika, cam ve ofis halıfleks temizliği sunmakta olan profesyonel bir temizlik şirketidir.

Temizlik sektörü gibi soyut hizmet verilen bir alanda sunulacak hizmetin mümkün olduğunca somut hale getirilmesi gerekmektedir. Yeşil Temizlik Şirketi olarak yapacaklarımızı ve yapamayacaklarımızı kalem kalem sayarak, fiyatları da ekleyerek müşterinin sonradan bilgisi dahili olmadığı bir durumla karşılaşmamasını amaçlıyoruz.

Yeşil Temizlik Şirketi olarak sadece kurumlara ve şirketlere temizlik hizmeti vermekteyiz. Bireysel müşterilere ise boş daire ve villa temizliklerinde yardımcı olmaktayız.

Tek seferlik detaylı temizliklerde mobil ekibimiz aracı ile birlikte malzemeleri de yanında getirir. Periyodik temizlik sözleşmelerinde ise anlaşma dahilinde tercihen malzemeli veya malzemesiz olarak çalışırız.