Tesis Temizliği

Nisan 21, 2024 by 

Diğer temizlik şirketlerinin aksine bireysel müşterilerden ziyade sadece kurumlara hizmet veren Yeşil Tesis Temizik Hizmetleri Şirketi olarak ticari işletmeler, vakıf, dernekler ya da kamu kurumları gibi toplu yaşam alanlarına temizlik hizmeti sunmaktayız.

Tesis Temizlikleri, endüstriyel temizlik yada kurumsal temizlik hizmeti olarak da adlandırılmaktadır.

Yeşil Temizlik olarak tesis temizliği konusunda en deneyimli firmaların başında geliyoruz. İstanbul’un her neresinde olursanız olun tesislerinizin tek seferlik ya da periyodik temizlikleri için tarafımıza ulaşabilirsiniz. Müşteri hizmetlerimizden gerekli bilgi ve randevu talebinde bulunabilirsiniz. Hizmetlerimiz koşulsuz müşteri memnuniyeti esasıyla yapılmakta olup hızlı ve güvenli çözümler geliştirilmektedir. İşlerinizin aksamasına mahal vermeyecek şekilde, günlük olarak veya mesai saatleri dışında ya da hafta sonları temizlikleriniz yapılabilmektedir.

Endüstriyel Temizlik Hizmeti Sunulan Alanlar

 • Hastane Temizlikleri
 • AVM Temizlikleri
 • Hastane Temizliği
 • Zincir Restoran Temizliği
 • Okul Temizliği
 • Site Temizliği
 • Klinik Temizliği
 • Noter Büroları
 • Franchise Firmaların Tabela Temizliği
 • ATM Temizliği
 • Fabrika / Atölye Temizliği
 • Makina / Ekipman Temizlikleri
 • Endüstriyel Mutfak Temizliği

Tesislerin en temel görevi hizmet sunmaktır. Fakat bunu tek bir hizmetle sınırlandırmak mümkün değil. Kimi zaman üretim yaparak insanlara hizmet veren tesisler kimi zaman hazır üretimleri insanlara servis ederek hizmet sağlar. Çok çeşitli sektörlerde tesis niteliği taşıyan işletmeler vardır ve bunların hepsinin en temel sorunu temizliktir. Çünkü temizlik insan sağlığını doğrudan etkiler ve hizmet alanına yerlerin temiz olması insanların sağlığı açısından son derece önemlidir. Yeşil Temizlik olarak bizler bu alanda uzun yıllardır profesyonel çözümler geliştiriyor, tesislerinizin temizliğini daima en güzel şekilde yapıyoruz.

tesis temizliğinin püf noktaları

Tesis Temizliğinin Püf Noktaları

Kir ve lekeleri çıkarmak için kullandığımız çevreye duyarlı ürünler aynı zamanda anti bakteriyeldir. Bu sayede temizliğini yaptığımız yüzeyler sadece gözle görünen kirlerinden arındırılmakla kalmaz zararlı bakterileri de yok edilir. Hijyenik bir ortam sağlanır. Bu da hem insan sağlığı hem de ürün sağlığı için önemlidir.

 • Eğitimli personel: Tesis temizliği esnasında görev yapacak personelin özel olarak eğitim almış olması gerekir. Firmamız personellerinin her birisi bu alanda deneyim sahibi, tecrübeli, gerekli eğitimlerini, seminerlerini almış kişiler olup sürekli kendilerini geliştirmeye devam etmektedirler. İşlerini özveriyle yapmakta, severek yaptıkları için de hiçbir detayı atlamadan kusursuz sonuçların ortaya çıkmasını sağlamaktadırlar.
 • Donanımlı makinalar: Tesis temizliği sırasında kullanılacak makinaların, ekipmanların da özel olması gerekir. Ev tipi makinalar ile tesislerin temizliğini tam olarak gerçekleştirebilmek mümkün değildir. Çok fazla da zaman alır. Bu yüzden personelin gelişmiş makinalara sahip olması, bunların her birinin nerede, nasıl kullanılacağını da bilmesi gerekir. Firmamızda kullanılan bütün makinalar dünya standartlarında olup dünyanın en çok tercih edilen markalarının en yeni model cihazlarıdır. Bu sayede hem hızlı hem de kaliteli uygulamalar geliştirilir.
 • Denetim mekanizması: Elbette bütün bahsettiğimiz ayrıcalıkların bir de denetimi gerekiyor ki bu, başarının olmazsa olmazıdır. Profesyonel ekibimiz uzun yıllardır bir arada çalıştıkları için güçlü bir takım ruhu oluşturmuş, birlikte uyum içinde çalışma yeteneği olan kişilerdir. Fakat yine de denetim mekanizmamız ile temizlik süreci çok daha sağlıklı ilerlemekte, söz verdiğimiz iş, tam zamanında sonlandırılmaktadır.

İnşaat Sonrası Tesis Temizliği

Firma olarak kullanılmakta olan tesisler için tesis temizliği hizmeti verdiğimiz gibi inşaat sonrası t

esis temizliği hizmeti de veriyoruz. İnşaatı yeni bitmiş ya da tadilata girmiş ve tamamlanmış tesislerin kullanıma hazır hale getirilmesi için detaylı temizliğe ihtiyaçları vardır. Moloz kalıntılarının, harçların, fayansların, parkelerdeki alçıların, sıva kalıntılarının, kireç kalıntılarının, boya artıklarının hassasiyetle temizlenmesi gerekir. Firmamız bütün bunları hassasiyetle yapmakta, tesislerinizi pırıl pırıl kullanıma hazır hale getirmektedir.

Tesis Temizliğinde Yapılan Uygulamalar

Tesis temizliği sırasında her yer dip köşe temizlenir. En uygun temizlik ürünleri ve ekipmanlarıyla temizlik işlemleri yapılır. Bu sırada gerçekleştirdiğimiz uygulamalardan bazıları şunlardır:

 • Camların içten ve dıştan temizlenmesi
 • Yerlerin rutin olarak paspaslanması
 • Masa, sandalye ve mobilya
 • Çimlerin kesilmesi, bahçe budamalarının yapılması,
 • Mıntıka temizliğinin gerçekleştirilmesi,
 • Fayansların parlatılması
 • Temizlik sonrası parfümleme

Tesis Temizliğinin Püf Noktaları

Bir üretim tesisi, konaklama tesisi, spor tesisi olmanız hiç fark etmez. Bütün tesisler yasal olarak denetime tabidir. Gerek sağlık bakanlığı gerekse diğer kurumlar düzenli olarak tesislerde denetimlerde bulunur. Bu noktada insan sağlığına tehdit oluşturan en ufak bir aksaklık tespiti tesisin kapatılmasına kadar işi götürebilir. Bunun yanında hiç kimse kirli, pasaklı, toz içerisinde bir tesisten hizmet almak istemez. Dolayısıyla ticari olarak hayatını devam ettirebilmesi için de temizliğe gereksinim vardır. Oysa tesis temizliği diğer bütün temizlik türlerinden ayrılır. Nedeni toplu kullanım alanı olması ve çok fazla detay gerektirmesidir. Bu noktada bizi ayrıcalıklı kılan pek çok etken var. Bunlardan bazılarını şöyle açıklayabiliriz:

 • Profesyonel bir bakış açısı: Bir tesis temizliği doğru yapılabilmesi için profesyonel bir bakış açısına sahip olmak, işin yönetmelikler, müşteriler, zaman yönetimi, temizlik planlaması gibi her detayın düşünülmesi gerekir. Bizler deneyimli ve uzman ekibimizle benzersiz bir temizlik deneyimi sunuyoruz.
 • Endüstriyel amaçlı üretilmiş özel temizlik ürünleri: Tesisler çok yönlü mekanlardır. Çeşitli birimleri vardır ve bunların her birisinin temizlik detayları farklıdır. Çok sayıda kişi tarafından kullanıldığı için kirlenmeleri, lekelenmeler fazladır. Bu yüzden de tesis temizliği sırasında kullanılacak ürünlerin özel olarak geliştirilmiş olması gerekir. Firmamızın kullandığı bütün temizlik ürünleri insan ve çevre sağlığına uygun olarak geliştirilmiş, tamamen doğal malzemelerdir. Bu yüzden temizlik sırasında herhangi bir yere zarar vermediği gibi kirleri, lekeleri derinlemesine temizler.

1 Yorum

 • Nuray

  Temmuz 12, 2022 - 6:52 pm

  Merhabalar ben temizliğe gidiyorum acaba nsil kayıt olabilirim

Yorum Yap