Temizlik Şirketleri Nasıl Olmalı?

Ağustos 30, 2021 by 

Temizlik Firmaları Nasıl Olmalı?

Her konuda olduğu gibi temizlik sektöründe de de güvenilir ve ekonomik hizmet sunan temizlik firmaları bulmak zordur. Bu konuda arayışa girenler için birkaç tavsiye sunabiliriz.
-Hizmet faaliyetlerinin geniş olması temizlik şirketinin kalitesinin gösteren bir etkendir. Örneğin temizlik şirketleri tarafından sunulan; Ofis temizliği, fabrika temizliği, koltuk yıkama, halı yıkama, böcek ilaçlama, zemin cilalama, dış cephe temizliği, inşaat sonrası temizlik gibi farklı alanlarda hizmet gösterebilmesi de o şirketin kalitesi hakkında size bilgi vermeye yardımcı olacaktır
-Bununla birlikte temizlik fiyatları konusuna dikkat çekmekte fayda var. Dikkat edilirse insanlar ekonomik bir hizmetten ziyade kaliteli bir hizmet sunulmasının endişesini taşımaktadır, çünkü eğer memnuniyetsizlik oluşması durumunda hem verilen para boşa gidebilecek, üstüne bir de problem çıkaran insanlarla uğraşmak zorunda kalacaktır. Ayrıca hizmet esnasında binada oluşabilecek muhtemel zararı tazmin için peşinden koşturması da cabası..
-Üçüncü olarak dikkat edilmesi gereken husus yeşil temizlik diye isimlendirdiğimiz çevreye ve insan sağlığına zarar olmayan yöntemlerle ya hiç kimyasal kullanmadan veya kimyasalı en aza indirgeyerek temizliğin yerine getirilmesidir. İşinde uzman olmayan kişiler sebebiyle yapılan sözde temizlik ile kendi sağlığınıza kasten zarar vermiş olacaksınız.
-Çalışacağınız temizlik firması personellerinin kendi evini temizliyormuşçasına çalışması gerekir. Ancak böyle olursa emin bir şekilde evinizi ve ofisinizi başkalarına teslim edebilirsiniz.
-Bir temizlik firması daha önceki işleriyle ilgili referans sunabilmelidir. Çünkü bir firmanın geçmişinin nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmak onun nasıl bir hizmet vereceği konusunda bize yardımcı olabilir.
-Bunların dışında temizlik şirketi personelinin zamana riayet etmesi, özel eşyalarınıza saygı göstermesi, kılık-kıyafetinin temizliğine dikkat etmesi de ekleyebileceğimiz son hususlardır.
Bu saydığımız maddelere dikkat edilmediği takdirde “temizlik hizmeti alıyorum” zannıyla para ödeyerek sorun ve stres satın almış olacaksınız.

Yorum Yap

Yeşil Temizlik Hakkında

2012 yılında kurulan Yeşil Temizlik Firması İstanbul’da pek çok kurumsal ve bireysel müşteriye ofis, villa, inşaat, fabrika, cam ve ofis halıfleks temizliği sunmakta olan profesyonel bir temizlik şirketidir.

Temizlik sektörü gibi soyut hizmet verilen bir alanda sunulacak hizmetin mümkün olduğunca somut hale getirilmesi gerekmektedir. Yeşil Temizlik Şirketi olarak yapacaklarımızı ve yapamayacaklarımızı kalem kalem sayarak, fiyatları da ekleyerek müşterinin sonradan bilgisi dahili olmadığı bir durumla karşılaşmamasını amaçlıyoruz.

Yeşil Temizlik Şirketi olarak sadece kurumlara ve şirketlere temizlik hizmeti vermekteyiz. Bireysel müşterilere ise boş daire ve villa temizliklerinde yardımcı olmaktayız.

Tek seferlik detaylı temizliklerde mobil ekibimiz aracı ile birlikte malzemeleri de yanında getirir. Periyodik temizlik sözleşmelerinde ise anlaşma dahilinde tercihen malzemeli veya malzemesiz olarak çalışırız.